Taivuta "przystępować" - taivutus puolaksi - bab.la verbintaivuttaja

Conjugation of have (Export PDF)

puola"przystępować" taivutus

Bezokolicznik
puola
  • przystępować
Czas teraźniejszy
puola
  • przystępuję
Tryb przypuszczający
puola
  • przystępowałbym

Tryb oznajmujący

Czas teraźniejszy

ja
przystępuję
ty
przystępujesz
on/ona/ono
przystępuje
my
przystępujemy
wy
przystępujecie
oni/one
przystępują

Czas przeszły

ja (m)
przystępowałem
ja (f)
przystępowałam
ty (m)
przystępowałeś
ty (f)
przystępowałaś
on
przystępował
ona
przystępowała
ono
przystępowało
my (m)
przystępowaliśmy
my (f)
przystępowałyśmy
wy (m)
przystępowaliście
wy (f)
przystępowałyście
oni
przystępowali
one
przystępowały

Czas przyszły złożony

ja (m)
będę przystępował
ja (f)
będę przystępowała
ty (m)
będziesz przystępował
ty (f)
będziesz przystępowała
on
będzie przystępował
ona
będzie przystępowała
ono
będzie przystępowało
my (m)
będziemy przystępowali
my (f)
będziemy przystępowały
wy (m)
będziecie przystępowali
wy (f)
będziecie przystępowały
oni
będą przystępowali
one
będą przystępowały

Näe yleisimmät verbit puolan kielessä.